• skrateny krcok maternice

    Dobry den pan doktor,
    som v 22 tt, dnes ma prepustili z nemocnice, bol som hospitalizovana kvoli skracovaniu krcka maternice, vraj bol na 1 cm, podla ultrazvuku 4 cm, tvrdlo mi brucho. Robili mi serklaz, mam lezat a vyhybat sa fyzikej namahe. Myslite, ze by sa moj stav mohol skomplikovat? v nemocnici ma len strasili potratom, ale nikto mi objektivne nepovedal ake su moje vyhliadky do buducna. Ak by mi tvrdlo brusko aj nadalej, co sa moze stat?

    Dobrý deň,
    pri tvrdnutí brucha sa serkláž nesmie robiť, lebo stav iba zhoršuje.
    Ale predpokladám, že Vám nič nehrozí, ak je čípok dlhší meraním ako 25 mm, tak je to normálne. Sa divím, že ešte niekde robia serkláž.