• Ranka na maternici + polip

    Dobrý deň.

    Vážený pán doktor, pred 2 mesiacmi som bola na preventívnej prehliadke a gynekológ mi našiel ránku na maternici a polyp o veľkosti 0.5 cm. Bola mi robená cytológia, ktorá je OK: Ja som v júny otehotnela. Aký to môže mať dopad na priebeh tehotenstva? A ešte jedna otázočka. Pri prvom tehotenstve som mala skrátený krčok maternice, bola som hospitalizovaná 18 dní, brala som magnézium inj. no krčok sa aj tak skrátil o 0.5 cm. Nakoniec som porodila v termíne. Dnes som sa dočítala, že skracovanie krčka po 32 týždni je nebadateľné, takže treba vydržať do 32.týždňa a potom všetko bude OK. Ďakujem

    Dobrý deň,
    polyp a ranka nevadia.
    Čo sa týka predčasnéh pôrodu, skracovanie krčka je veľmi nepresný ukazateľ, naprostá vačšina žien ktoré majú "skrátený" krčok neporodí predčasne.