Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,159 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • prozba

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den pán doktor,prvom rade Vám chcem úprimne podakovat za vase odpovedané otázky,ale este mam v tom nedostatky a pre moje uplné uspokojenie Vás este raz prosím dna 11.8.som mala prvy den poslednej men.sex som mala 17.8,19.8,21.8,22.8 a 28.8 urobene tehotenske testy som mala 20.8,26.8,1.9 a vsetky boli negativ. az 8.9 som mala slabucku ciarku podla vas ktory den som mohla pravdepodobne otehotniet?a este k tomu dna 2.11 som bola na kontrole a podla sona som bola 11+1 a podla menzesu 11+6 a plod meral 54mm, men.cyklus som mavala 26-28den,a este podla sona by som mala kedy mat termin porodu?dakujem z celeho srdca je to pre mna dolezite s pozdravom

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  podľa pozitivity testu sa nedá určiť dátum otehotnenia, je to však jedno, alebo nie ?
  ak nie je rozdiel medzi sonom a menštruáciou dlhší ako 7 dní, tak sa berie termín podľa menštruácie, ale v podstate je to jedno.
  Otehotnela ste koncom augusta, alebo prvý septembrový týždeň.