• placenta praevia marginalis a cestovanie

    Dobrý večer, chcela by som sa spýtať či hrozí väčšie riziko komplikácií (pre dieťatko a pre mňa) pri cestovaní lietadlom (cca 2 hodiny) keď mi bola v 15 týždni diagnostikovaná placenta praevia marginalis a nález sa doteraz vôbec nezlepšil, som momentálne v 20 týždni. Ďakujem, Ivana

    Dobrý deň,
    v 15. týždni samozrejme sa nedá k lokalizácii placenty nič závazné tvrdiť, lebo jej rozmery a lokalizácia sa menia.
    V 20. týždni sa tiež ešte má šancu vytiahnuť. ak nekrváícate, tak let lietadlom nezvyšuje riziko komplikácii.