• farbenie v 26.tg

    Dobrý deň pán doktor,
    som v 26.tg, je to moje druhé tehotenstvo, prebieha bez komplikácií, nemám nijaké bolesti, nevoľnosti, len také maličkosti - kŕče v lýtkach, roztržitosť, sem-tam pálenie záhy. Jednoducho pohoda. Preto ma veľmi prekvapilo, keď som si na nohavičkách našla minulý štvrtok tmavohnedú krvnú zrazeninku asi vo veľkosti 10 centov a neskôr to pokračovalo bledučko ružovým výtokom - nič hrozného, bolo to v nepatrnom množstve a úplne bez bolestí, či svrbenia. Hneď som sa teda objednala k svojmu lekárovi, ktorý ma na druhý deň prijal - UZV ukázal, že bábätko je v poriadku, aj krčok maternice je ok. Pri palpačnom vyšetrení lekár tiež nespozoroval nijaký problém, dokonca ani ten ružový výtok som v tom momente nemala (hoci doobeda som trošku nohavičky znova zamazala a objavila sa znova aj maličká tmavohnedá hustá škrvna).
    Dieťatko cítim takmer neustále, je to živé striebro, takže to ma upokojuje, že viem, že žije a dúfam, že je teda aj v poriadku (nedávno som absolvovala nadštandardné 4D sono a neukázal sa nijaký problém).
    Môj lekár - s ktorým som mimochodom veľmi spokojná a dôverujem mu - mi teda predpísal MACMIROR 500, vraj mám asi nejaký infekt... V stredu veer idem na kontrolu. Farbenie prestalo už po podaní prvej globulky a viac sa nevrátilo, ani tie tmavohnedé škrvny sa neobjavili.
    Momentálne sa snažím dodržiavať absolútny pokoj, polihujem, oddychujem, dokonca synčeka si na týždeň vzali starí rodičia, aby som to poriadne vyležala a aj môj manžel mi veľa pomáha...

    Zaujímal by ma Váš odborný názor na celú túto situáciu, čo to mohlo byť, čo mala znamenať tá tmavohnedá zrazeninka a farbenie, ako tomu môžem predchádzať, mám dodržiavať pokoj na lôžku až do pôrodu? A aký to celé môže mať vplyv na našu bábiku - nehrozí mi nejaký predčasný pôrod alebo nejaké problémy s placentou, či maternicou, ktoré by ohrozili alebo akokoľvek poškodili dieťatko?

    Za Vašu odpoveď už vopred ďakujem,

    Viktória

    Dobrý deň,
    zdrojom zakrvácania mohla byť
    sliznica pošvy
    sliznica krčka
    placenta
    plodové obaly.
    Takže takto sa naozaj nedá zistiť o čo ide, v každom príapde, ak sa to neopakuje a nezhoršuje, tak je veľká šanca, že sa nič zlé nedeje. Takté jedno zakrvácanie samozrejme plod neohrozuje, iba ak by ste sa znovu rozkrvácala, vtedy by bolo podozrenie na odlučovanie placenty.