• bolesti pri veľkej potrebe

    , Autor: aajanka

    Dobrý deň pan doktor,

    chcela by som sa spytat 2 otazky,

    momentalne som 29 tyzdni a zacala som mat velke bolesti pri vykonavani velkej potreby. Stolicu mam takmer pravidelnu (odkedy beriem zelezo, pretoze ma prehana) teda nemam problem "vykakat sa" , ale ked idem na zachod a zatlacim, tak je to sprevadzane velkymi bolestami a chvilu to trva. (bojim sa aby som si nevytlacila dieta - aj ked viem ze je to blbost). Chcem sa spytat, ci mi to len dieta tlaci na creva, alebo by sa mohlo jednat o nieco vaznejsie.

    Tiez pri schodzi mavam bolesti v pravej casti brucha (ako pichanie v boku), vzdy musim zastavit a cakat dost dlho kym to prejde. Tiez ked lezim na pravom boku, tak ma dieta kope - tato poloha sa mu asi nepaci. Chcem sa spytat, ci mozu byt taketo bolesti priznakom predcaseho porodu, alebo sa bolesti odvijaju od polohy dietata v maternici.

    dakujem pekne

    pekny den

    s pozdravom Jana R.

    Dobrý deň,
    v tehotnoti je činnosť čriev spomalená a sú akoby lenivé, je možné, že sa stolica tým zahusťuje a preto máte bolesti. Skúste si kúpiť laxygal syrup, zmakčuje stolicu. Rovnako možete mať aj hemeroidy, čo je tiež v tehotnosti bežné, ten laxygal to zmierni.
    Ak sú bolesti po námahe a iba na jednej strane, zrejme je to napatý vaz maternice, ktorá sa vačšinou nakláňa doprava a tým naťahuje ľavý vaz.