• Mierna dilatácia v oblasti panvičky ľavej obličky

    Dobrý deň,

    Chcela by som sa opýtať . Som v 30 týždni tehotenstva a gynekológ me pri ultrazvuku povedal že jedno z dvojčat má ... miernu dilatáciu v oblasti panvičky ľavej obličky 1,1 x1,5 cm.
    Bohužiaľ mi k tomu nič bližieho nepovedal. Preto ak by ste mi to mohli bližšie objasniť resp. či sa to do konca tehotenstva môže upraviť resp.zhoršiť a aké to má následky po narodení pre dieťa resp. liečba?
    Ďakujem pekne za odpoveď.
    S&pozdravom Milka

    Dobrý deň,
    dilatácia obličiek plodu je pomerne častá, je sposobená zhoršeným odtokom moča (dieťa čurá proti vode) a tým sa horšie vyprázdňujú močové cesty. Nič to neznamená, ale je vhodné, aby sa po porode ultrazvuk zopakoval, aby dieťa nemalo návrat moča do obličky ajj po porode.