Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • anembryon

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den,
  chci poprosit o odbornou radu. Jsem nyní v 11.t.g. 1.plod se vyvíjí správně, u 2. byl diagnostikován anembryon. Jak velká je pravděpodobnost, že tento nález nebude mít na 1. plod vliv? A nebude problém, když tam anembryon zůstane? Jelikož v jiných případech by jistě byla na řadě abraze. Děkuji

Podobné otázky

 • Neviditeľný plod

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň. Pred dvomi týždňami mi lekár potvrdil tehotenstvo čo bolo vidieť aj na sone.Na moju otázku prečo mám hnedý výtok / nie silný/ mi odpovedal, že v tom čase by som mala menštruáciu.Ale ten výtok mám stále. Nie je silný a stále. Dnes som bola znova u lekára, som už 8 týždni a po sono vyšetrení mi oznámil,že ma nepoteší. Obal je na svoje obdobie také aké má byť,ale plod nevidieť. Vraj,len nejaká biela guľka. Mám prísť o dva týždne na ďaľšie sono, v prípade, že nastane krvácanie ísť hneď do nemocnice.Ako je možné, že obal rastie a plod nikde? Nie je už nádej, že je predsa tam? Je to pre mňa nepochopiteľné.Naozaj už mám len čakať,kedy začnem krvácať a vzdať sa nádeje? Najhoršie na tom je, že mám už po 40 a toto bola moja posledná nádej.Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  áno je to možné, existuje tzv. anembryon, kedy sa vytvorí iba dutina bez plodu. Ale ešte nestrácajte nádej, je možné, že plod nebol vidno a za 14 dní tam bude, stáva sa to.