• Neviditeľný plod

    Dobrý deň. Pred dvomi týždňami mi lekár potvrdil tehotenstvo čo bolo vidieť aj na sone.Na moju otázku prečo mám hnedý výtok / nie silný/ mi odpovedal, že v tom čase by som mala menštruáciu.Ale ten výtok mám stále. Nie je silný a stále. Dnes som bola znova u lekára, som už 8 týždni a po sono vyšetrení mi oznámil,že ma nepoteší. Obal je na svoje obdobie také aké má byť,ale plod nevidieť. Vraj,len nejaká biela guľka. Mám prísť o dva týždne na ďaľšie sono, v prípade, že nastane krvácanie ísť hneď do nemocnice.Ako je možné, že obal rastie a plod nikde? Nie je už nádej, že je predsa tam? Je to pre mňa nepochopiteľné.Naozaj už mám len čakať,kedy začnem krvácať a vzdať sa nádeje? Najhoršie na tom je, že mám už po 40 a toto bola moja posledná nádej.Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    áno je to možné, existuje tzv. anembryon, kedy sa vytvorí iba dutina bez plodu. Ale ešte nestrácajte nádej, je možné, že plod nebol vidno a za 14 dní tam bude, stáva sa to.