Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • tehotenstvo po anglicky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den,Pan doktor.Som v 30t.t.a som v anglicku kde aj budem rodit.Bude to moje druhe dieta,syn ma 5 rokov,on sa narodil na slovensku v 42 t.t.cisarskym rezom pre zlu polohu pupocnej snury.Posledny mesiac tehotenstva som bola hospitalizovana pre vysoky tlak.Moje druhe tehotensvo je uplne bez problemov.Chcela by som sa vas opytat aky mate nazor na anglicke zdravotnictvo ako take ked tu vam nerobia ziadne vaginalne vysetrenie pocas celeho tehotenstva,nerobia vysetrenie na tehotensku cukrovku,robia 2 ultrazvukove vysetrenia posledne v 20 t.t.Ak vam odtecie plodova voda a nemate bolesti poslu vas kludne domov.Do 12t.t.sa so mnou ani nebavili.V poradni mi vysetria moc,tlak a popocuvaju ozvy maleho.Kedze som trpela rannymi nevolnostami tak som pribrala iba 3 kg co som na zaciatku schudla.Budem mat planovany cisarsky rez po vzajomnej dohode z lekarom.Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ja len tak, že neverím, že Vás mesiac hospitalizovali kvoli vysokému tlaku a nechali Vás rodiť 14 dní po termíne !!!!!!!! Neverím.
  Anglické zdravotníctvo - je to veľmi jednoduché, poisťovňa hradí iba základné bežné úkony, každý, komu záleží na svojom zdraví si samozrejme priplatí, dúfam, že podobný model sa konečne oficálne zavedie i u nás. Takže, nájdite si špecialistu gynekológa, ktorý sa o Vás rád postará a porodí Vás na súkromnej klinike.