• bolesti

    dobry den, chcela by som sa poradit, som v 36. tt a uz tyzden som sa poriadne nevyspala, kazdu hodinu sa budim na bolesti rebier na pravej strane, dieta je hlavickou hore a v noci citim ako mi nou tlaci na rebra, spat mozem len na lavom boku, pretoze na pravom mu stale trci hlavicka, moze to byt aj tym ze som pribrala len velmi malo a mam male brucho? da sa mi nejako pomoct alebo to musim pretrpiet? cez den to zvladam vtedy je dieta spravidla krizom a hlavicka trci na pravom boku. dakujem
    je este sanca ze sa dieta otoci? dakujem

    Dobrý deň,
    po 36. týždni je šanca na otočenie už pomerne malá. Ak máte však stále bolesti v pravom nadbruší, asi by nebolo naškodu aj vyšetrenie pečeňových testov, pre istotu, či sa nejedná o niečo iné ako je útlak hlavičkou.
    Ak budú pečeňové testy v poriadku, potom naozaj nepomože nič iné, iba spánok na ľavom boku a trpezlivosť.