• Zvyseny bilirubin

    Dobry den pan doktor,

    chcela by som sa opytat, ci zvysene hladiny bilirubinu (2- nasobne) mozu mat negativny vplyv na priebeh tehotenstva. Zatial tehotna nie som ale babo planujeme. Pri testoch mam zly len bilirubin , ostatne pecenove ukazovatele su OK. Pecen nemam zvacsenu. Viem, ze ako novorodenca ma mama musela po 3 tyzdnoch prestat kojit, lebo som nepriberala, mala som tiez vysoke hodnoty bilirubinu. Zrejme to teda je vrodena zalezitost.

    Dakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň,
    je potrebné zistiť, či náhodou nemáte Rotorov alebo Dubin Johnosonov syndróm, vtedy by ste nesmela otehotnieť. Ale skor sa nazdávam, že máte Gilbertov syndróm, ktorý je neškodný a tehotnosť je pri ňom povolená a bilirubín vtedy nevadí.