• Hylak v tehotenstve

    Dobrý deň pán doktor, som v 17. tt a trápia ma črevné a žalúdočné ťažkosti (nadúvanie, krče). Asi pred mesiacom som s tým bola aj na pohotovosti, po vyšetrení a ultrazvuku lekár skonštatoval, že sa jedná iba o tráviace ťažkosti, ktoré nemajú na tehotenstvo vplyv. Potom prišlo lepšie obdobie, ale teraz už asi 3 dni mám znovu nafúknuté brucho, po každom jedle cítim akoby bolesti brucha (tak ako pri hnačke). Užila som kvapky Hylak a viditeľne sa mi polepšilo, je mi omnoho lepšie. Sú tieto kvapky v tehotenstve bezpečné? Ako dlho ich môžem užívať? Čo by ste odporučili ( resp. nejaké vyšetrenie ? ) na zmiernenie týchto ťažkostí?

    Dobrý deň,
    v tehotnosti sa vylučuje progesterón, ktorý sposobuje spomalenie chodu čriev, je to normáílne. Hylak je bezpečný a možete ho užívať aj dlhodobo.