Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • USG v 30tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Zdravím Vás,pán doktor.
  Tento týždeň som bola na USG v 30tt,a lekár mi dal správu s takýmto znením:
  Post KP I post, CNS bpn orofaciál bpn
  DK+ HK+ AS + 4D kríženie + žal + obl + močový mechúr + femina
  chrbtica brán ioca a PBS intaktné
  placentafundus II euhydramnion BP 6,9 (27/3), HC 25,5 (27/3), AC 24 (28/1),
  FL 5 (26/6) 1300gr
  Keďže môj menštruačný cyklus bol nepravidelný, a trval v rozpätí okolo 38 dní, tak mi lekár povedal,že všetko je v poriadku, a pravdepodobnejší je neskorší termín pôrodu, čiže ten podľa prvého ultrazvuku (podľa poslednej menšt. 1.12, podľa USG 9.12.).
  Chcem sa len spýtať, či je okrem toho, že je bábo otočené zadočkom, naozaj všetko v poriadku, a či sa nemám čoho obávať, keďže týmto gynekol. výrazom a skratkám nerozumiem, a lekárove "všetko je o.k." mi nestačí.
  Ďakujem veľmi pekne.

Podobné otázky

 • usg v 30tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Prosím o vysvetlenie usg nálezu v 30tt. BPD-75mm,A+,P+,normohydramnion,ŽB prítomná,AC 250 mm,RI-0.710,BFC:0,placenta na zadnej stene,fundus,FL 55mm,pred.hmotnosť 1428gr.Nález sa lekárovi nepáčil,keď som ho žiadala o vysvetlenie čo sa deje,bol nepríjemný.Zaujímalo ho prečo som nepodstúpila amniocentézu veď by sme boli múdrejší.V 20 týž.som bola na morfologickom usg po pozit.triple teste-záver:okrem hyperechogenneho čreva nález v poriadku.Aký je váš názor na dnešné vyš.?Mám sa znepokojovať?Mám 34 rokov a chcela som si tehotenstvo vychutnať,no od samého začiatku sú to len stresy.Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  BPD rozmer hlavičky, A akcia srdca, P pohyby,normálne množstvo plodovej vdoy, ŽB žalúdočná bublina, AC obvod bruška, RI prietoky, BFC neviem, FL nožička, pred. predpokladná. Z uvedeného netuším o čo išlo. Ak ste mala pozitívny tripletest a hyperechogénne črevo tak je amniocentáza indikovaná.