Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Bolesť v obličkách počas tehotenstva

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa poradiť v súvislosti s bolesťou v zadnej časti na jednej strane, ako sú obličky. Som v piatom mesiaci tehotenstva. Bola som na rontgen obličiek, tam mi nezistili žiaden zápal či kamene, bolo to v poriadku. Výsledky moču mi ale ukázali zvýšený výskyt leukocytov (10) a tak mi môj gynekológ predpísal Augmentin 375, ktorý beriem každých 8 hodín. Začala som ich brať v pondelok, teraz je streda, ale pichľavá bolesť na ľavej strane stále pokračuje, občas sa mi zdá dokonca intenzívnejšia. Teploty nemám. Viete mi poradiť, čím by to mohlo byť, sú tie lieky slabé či nevhodné? Ako sa lieči takýto prípad?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  najprv sa musí overiť, či naozaj ide o bolesti v obličkách, kríže bolia každú tehotnú. V tehotnosti býva často hromadenie moču v obličke, ale oveľa častejšie vpravo ako vľavo. Ak by ste mala zápal obličky, mala by ste horúčky.
  Takže je doležitá stav dovyšetriť.