Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • protilátky a meranie prietokov

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, pán doktor, chcem sa spýtať. V 28tt mi zistili tvorbu protilátok, robilo sa opakovane krvné vyšetrenie, výsledky prišli v 30 tt,a že tvorím protilátky anti- E a že doporučujú odobrať vzorku krvi od otca dieťaťa. S týmto mi vypísal lístok do rizikovej poradne. Ešte mi na poradni meral prietoky a do výmenného lístku mi pridal údaj z prietokov S/D v a. umbilicalis hodnotu 4,04. Na druhý deň som išla do rizikovej poradne, kde mi oznámili, že vôbec nie som riziková pacientka ani s jedným ani s druhým. Tak ja už fakt neviem.
  Prosím poraďte mi, čo je vlastne správne, lebo už fakt neviem, čo si mám o tom myslieť, nech si ma neprehadzujú medzi sebou. Doteraz som verila lekárom, veď vedia, čo robia, ale tu sa nejedná o mňa, ale hlavne o bábätko a ak by sa niečo stalo, oni s tým pocitom viny nebudú žiť... Ešte jedna pre mňa dosť "zábavná" vec bola, že sa mám rozhodnúť, či chcem chodiť do rizikovej poradne alebo ešte k svojmu lekárovi.
  Ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  pozor anti E protilátky možu sposobovať hemolitickú nemoc novorodenca a určite ste k pozornosti !!!! V rizikovej poradni zrejme pracuje niekto, kto to nevie.
  Určite je potrebná typizácia otca, či je E pozitívny, a sledovanie hladín Vašich protilátok.
  čo sa týka prietokov S/D pomer my nepoužívame (a nielen my) takže hodnota 4 mi nič nehovorí.