Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,182 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • špinenie v 8tt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň prajem! Ja som v 16tt, po rokoch endometriozy konečne tehotná! Ale chcem sa spýtať k téme, moja kamarátka je teraz v 7 alebo 8 tt a má jemné špinenie. Na moje prekvapenie jej vraj doktorka povedala, že má vraj nejakú infekciu a predpísala jej antibiotiká... čo sa mi veľmi nezdá... Ona je cudzinka, je tu ešte dosť málo (žijeme v Grécku) a mám pocit, že skôr nerozumie tomu, čo jej doktorka povedala. Môže to byť infekcia? Môže tehotná v takom skorom štádiu (či vôbec) užívať antibiotiká?

  A dúfam, že ste si na Kréte oddýchli, je tam nádherne.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  gratulujem a teším sa. Špinenie v tehotnosti nesposobuje infekcia, ale neviem všetky podrobnosti, možno sa jej niečo v pošve nezdalo. Vačšina antibiotík sa v celej tehotnosti može užívať.

  Normálne Vám závidím, že žijete v Grécku, takých dobrých a pohostinných ľudí som nikde nestretol. Ich neuveriteľný rodinný život je balzam na dušu. Ich večný pokoj, dobrá nálada, chuť a energia. Mne sa páčlo, ako všade prišli cca. o 10 minút skor, ale všetko im potom trvá dlhšie, bez stresu.

  Úroveň štátneho zdravotníctva však podľa zdelení našich delegátov je vraj oveľa horšia, ale existujú tu dobré a kvalitné súkromné kliniky, takže si človek oficiálne može zaplatiť kvalitnú starostlivosť, čo je tiež stimul k aktivite a práci.