Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,189 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Jazva po sc

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dakujem za povzbudivu odpoved. Mne prave lekar tvrdil resp. tak som to pochopila ze normalna hrubka maternice je 1cm a postupne sa v tehotenstve stensuje a 3mm ma v case terminu porodu lenze ja mam hrubku v jazve taku uz od polovice tehotenstve. Tak mi to bolo vysvetlene preto som bola zmatena. Aku ma teda maternica hrubku a mam cakat ze sa to bude z tych 3mm este stensovat? Vdaka za odpovede.

Podobné otázky

 • Jazva po sc

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, zač dec čakáme druhé bábätko, prvorodeny syn mal teraz v júli 2roky a narodil sa cisarskym rezom(KP), počas tohto druhého tehotenstva som bola hospitalizovana kvôli bolestiam v oblasti jazvy, na sone sa ukazalo že mám maternicu v mieste jazvy tenku len 3mm. Momentalne sa cítim dobre len má lekár stresuje tým že musím vydržať aspoň do 35.tt lebo sa hrozí tej jazvy:(

 • jazva po SC

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý deň.
  som druhý raz tehotná prvé bábo sa narodilo cis.rezom lebo nezostupovalo a bolo k.p.teraz som v 33t.t.a pri poslednej kontrole mi lekár povedal že ak ucítim nejaké zmeny alebo bolesti jazvy mám hneď prísť,lebo sa môže stať že sa jazva na maternici roztrhne!!
  Teraz som stále vystresovaná a len sa sledujem!!Chcem sa opýtať ako by som zistila že sa niečo stalo s jazvou na maternici??čo by som cítila,vôbec neviem čo mám sledovať ak by náhodou.
  a ešte jedna malá otázka.Čo by ste mi odporučil Vy. pôrod normálny alebo zase sc?žiadne problémy počas tehotenstva teraz neboli.môj lekár mi odporúča sc,že je tam riziko zase toho roztrhnutia,alebo krvácania.Čo myslíte Vy??
  Ďakujem.Sylvia.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  riziko roztrhnutia maternice v tehotnosti je menej ako 0.5 %, takže sa nepozorujte a nestresujte.
  Ak nie je iný problém, nevidím dovod aby ste nerodila spontánne.