Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,175 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • hyperechogenné črevné klučky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý den chcela by som sa vás opytat že čo su vlastne tie hyperechogénne črevné klučky, totižto som v 6 mesiaci tehotenstva a na 3D sone zistili že moja malá má v črevách tieto klučky, ale darmo som sa na to pytala že z čoho a prečo a čo dalej, no odpoved som nedostala, preto som sa obrátila na vás, tehotenstvo mám fyziologicky, tripple test a všetky krvné testy su ok, malá sa vyvyja pekne tak ako sa má, počas tehotenstva som ani raz nekrvácala, ani svrbenie, len fyziolog. výtok, keby ste bola taká dobrá mi napisať že aké následky toto bude mať, že ked tie klučky nezmiznu aký je dalši postup po narodeni, že či sa to može zhoršovať, vopred vám dakujem za ochotu
  z uctou H

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  je chyba, že Vás vystrašia nejakou informáciou a nič viac Vám nepovedia.
  Hyperechogénne kľučky bývajú prejavom hustej smolky.
  Može (ale samozrejme že nemusí) to byť príznakom niektorých ochorení, napríklad cystickej fibrozy alebo Downovho syndromu. Avšak v najvačšej skupine prípadov to nič neznamená, hlavne ak je to izolovaný nález na jednom vyšetrení.
  Vhodné je opakovať vyšetrenie, najlepšie na inom pracovisku. Verím že to bude OK: