• vracanie v 24tt

    Dobry den,
    chcela by som Vas poprosit o radu. Som v 24tt, a "ranne" nevolnosti ma este stale nepresli. Brala som cerucal injekcie do 17tt, potom sa to zlepsilo, ale teraz mi opat byva zle - vraciam a nechuti mi jest. Pribrala som dva a poli kila. Mozno je to tym, ze som mala pred otehotnenim 62kg, co je pri mojej vyske 167 cm viac, nez som mavala... Viem, ze hmotnostny prirastok nie je rozhodujuci, no kolko by som minimalne mala pribrat, aby bolo dieta v poriadku, resp. akym sposobom mam prinutit organizmus, aby v sebe udrzal nejake to jedlo? Ovocie ani zeleninu, aj ked mi velmi chuti, v sebe neudrzim.

    Dobrý deň,
    Váš prípad síce nie je bežný, ale stretávame sa s ním často. Občas už nebýva príčinou tehotenská nevolnosť, ale zmena polohy žalúdka.
    Dajte si predpísať Helicid (omeprazol), jednu tabletku denne, občas to pomože a stav sa upraví.