• Nizko ulozena placenta + cestovanie

    Dobry den,

    chcela by som sa vas spytat na nizko ulozenu placentu. Som v 21 tt a doktorka mi na sono zistila ze mam nizko ulozenu placentu (Placenta PS praevia marginalis zasahujuca po okraj VB). Odporucila mi setrit sa, nedvihat tazke veci, nenamahat sa. Chcem sa vas spytat ci by mohlo byt pre mna nebezpecne cestovat autom dlhsiu trasu (cca 5 hodin).
    Dakujem za odpoved, pekny den.

    Dobrý deň,
    ak placenta siaha k bránke, stále je reálne nebezpečie krvácania, ale nikto Vám nepovie, aké je veľké a či je cestovanie bezpečné. Teoreticky by nemalo hroziť nič, ale na 100% Vám to nemožem garantovať.