• tehotenska hypertenzia

    Dobry mohli by ste mi vlastne vysvetlit čo je to ta teh.hypertenzia sbez vyznam. proteinúrie, ide o problem s obličkami, kedže som pred 6 rokmi prekonala zapal obličiek, ake riziko mi hrozi, pri cis.reze je vobec možne robit sekciu pri takej diagnoze, mam stale opuchnute nohy a niekaedy zvýšeny tlak, a polohu KP može nastat pri sekcii zlyhanie obličiek? Ak to ma niečo spoločne s obličkami. ale ja si mysli že ano. prosim o vašu odpoved. Dakujem

    Dobrý deň,
    ak sa nepotvrdí proteinúria, potom sa nejedná o preeklampsiu a prognóza je priaznivá, vačšinou plodu nič nehrozí a tlak sa po porode upraví.
    Zo zápalom obličiek to nesúvisí.
    Pri sekcii nehrozia žiadne zvláštne komplikácie.