• ultrazvuk, potvrdenie, lietanie, triple test

    dobry den p. doktor, som v 16.tyzdni a momentalne zijem v zahranici. chcela by som sa uistit a spytat:
    -ci viac ultrazvukov (zatial som mala 4) su v poriadku pocas tehotenstva?
    -ci potrebujem potvrdenia ohladom navstevy gynekologa pocas tehotenstva pre ziskanie prispevku pri porode (rodit budem na SR). tehotensku knizku tu nerobia.
    -vas nazor na lietanie v tehotenstve (letim dlhy let v 23.tyzdni).
    -tu nerobia triple test, je mozne si tento test spravit dodatocne na SR po 23.tyzdni (pravdepodobne nie), ale mozem pre to nieco urobit?

    dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň,
    1. ultrazvuk neškodí, ale každé zbytočné vyšetrenie považujem za škodlivé, ak však máte dovody na opakované vyšetrenia potom je to ok.
    2. neviem
    3. lietanie nedoporučujem po 25. týždni, ale je to všetko individuálne a závisí aj na stave tehotnosti.
    4. po 23. týždni sú možné testy v kombinácii ultrazvukom a je to pomerne presné.