• veľké bábo

    Dobrý deň pán doktor, mám na vás jednu otázočku. Včera som bola na ultrazvuku, ktorý sa robí okolo 32 tt. Podľa lekára, čo mi robieva toto sono, som v 31+2 tt a podľa môjho gynekologa som v 32+3 tt. No na ultrazvuku je babo od zaciatkov vraj veľke. vcera vysiel vysledok v merani hlavicky na 34+0 tt a celkovo doktor povedal, ze babo je o tri az styri tyzdne vacsie. Je to mozne, aby bola malinka taka velka? ja som bola drobucka, mama ma prenasala, a mala som len 47 cm a 2900 g. Aj teraz som drobnej postavy. Neviem si vysvetlit, ako je mozne, ze je malinka taka velka. Doktor ma naplasil, ze do polovicky septembra (kedy mam termin) moze mat aj 5 kg! Co si o tom myslie? Vopred dakuem za odpoved.

    Dobrý deň,
    ultrazvukové vyšetrenie sa počíta podľa priemerných hodnot, pre daný gestačný vek. A ako isto všetci vieme, priemer je nepresný - polovica je od neho naľavo a druhá polovica napravo. No a vy ste napravo, je to normálne. Váš doktor je idiot, ak Vás takto straší. To si myslím.
    Nič sa nedeje, počkajte do termínu a uvidíte, rast plodu sa može zastaviť a spomaliť.