• vegetarian v bruchu???

    Dobry den,

    chcela by som sa spytat. Na zaciatku tehotenstva som bleskurychlo schudla 5kg (zo 79 na 74), asi to bude tym, ze som prestala jest cokoladu, lebo mi vobec nejde na chut a porcie boli castejsie za den ale mensie. Teraz som stale 2 kg pod povodnou vahou, mam 77kg a som v 19.tt. Chcela by som sa spytat, ci je to ok. Lebo zatial mi lekarka pise rovnych 80, aby som mohla kludne priberat, bez ohladu na to, co ukazuje vaha. Dalsia moja otazka je, asi 3 mesiace nejem maso. Hoci som predtym jedavala maso skoro kazdy den, resp. minimalne 6x za tyzden, teraz ho nemozem dostat do ust. Ak sa aj premozem, je mi potom zle a na vracanie. Jedine maso, ktore zjem, je uvarene v polievke, tak davam vacsie kusy kuracieho do polievky a to zjem. Ako vsak mozem doplnit latky, ktore tym mojmu drobcovi uberam? Ostatne jedla jem, nechuti mi len sladke a maso. Netusim, co za vegetariana to tam mam. Budu sa mu normalne vyvijat svaly a tak, co mozem jest namiesto toho?

    Dakujem za odpoved!

    Jana

    Dobrý deň,
    Vaša hmotnosť iba veľmi nepresne a nespoľahlivo ukazuje na stav plodu v maternici a v19: týždni ešte nemusíte vobec priberať. Ak Vám nechutí maso, stačí zvýšiť konzumáciu mlieka, syrov a jogurtov. Je to normálne, zmena chuti sprevádza často tehotnosť.