• Obrana organizmu voči tehotenstvu???

    Dobrý deň,

    radi by sme už mali s manželom bábo a nechávame tomu voľný priebeh...poslednú menštruáciu som mala 3.6.2009...snažili sme sa aj počas plodných dní...počas tohto istého mesiaca mi trhali zub, mala som zápal okostice, rana sa mi zle hojila, pár dní som mala veľmi silné bolesti, brala som Ibalgin 400 (asi 4xdenne), ranu mi opakovane čistili, antibiotiká mi nedali, zápal vyliečili opakovaným čistením...po čase som začala pociťovať bolesť pŕs, každodenné bolesti hlavy, v noci som nevedela spať...robila som si test v čase očakávanej menštruácie, bol negatívny..o pár dní som sa nadránom zobudila, bolo mi veľmi zle...mala som úpornú hnačku, potom som začala aj zvracať...trvalo to len ráno, potom to prešlo...na obed som si pravila ďalší tehotenský test, vyšiel pozitívny...celý deň mi bolo nevoľno, večer sa pridružila horúčka 38,2...silno ma bolelo podbruško.Podarilo sa mi zaspať, ráno som sa zobudila a napočudovanie som sa cítila perfektne...v ten deň som začala špiniť, špinenie však spontánne ustalo...o dva dni ďalšie špinenie, opäť ustalo...išla som k svojmu gynekológovi, mal však dovolenku...V tú noc som sa zobudila na veľmi silné bolesti podbruška (viem pomerne dobre znášať bolesť, ale bolesti boli také silné, že som nevedela ležať, len som sa prechádzala po byte, vtedy to bolo lepšie) a začala som už normálne krvácať...ako klasická menštruácia, ešte menštruujem.Robila som si ďalší tehotenský test, už bol však negatívny...Je možné, že to bol potrat?Celé mi to prišlo ako úporná obrana môjho organizmu proti tehotenstvu...Je to možné?Ak to bol potrat, mohli ho spôsobiť lieky proti bolesti - Ibalgin?Odporúčate mi navštíviť gynekológa, keď menštruácia normálne prišla, silná a test je už negatívny?Podbruško ma silno bolelo ešte prvé dva dni menštruácie, teraz už nie.

    Dobrý deň,
    áno je to možné, že išlo o potrat, ak bol jeden test pozitívny. Tie bolesti nebola obrana, ale zrejme snaha tela vypudiť nezdravý plod.
    Potrat nebol zrejme vyvolaný ibalginom, ale zrejme sa primárne jednalo o nezdravú tehotnosť, je to veľmi časté, až 45-60% všetkých tehotností sa takto koční.
    Vhodné je však vyšetrenie u gynekologa.