• pupočníkova krv

    Vazeny pan doktor, v prvom rade chcem podakovat za moznost vyuzitia Vasej poradne.Moja otazka sa tyka odberu pupocnikovej krvi. Cakam druhe dietatko, pri prvej dcerke sme urobili odber krvi.Kdesi som sa dopocula, zevraj tato krv bude vhodnejsia skor pre surodenca. Preto by som sa chcela spytat na Vas nazor, ci odobrat krv aj pri druhom babatku, predsa len ide o dost velku sumu, ale zase na druhej strane chceme urobit pre babtko len to najlepsie.
    Chcela by som sa spytat este na jednu vec. Pred par dnami sme sa vratili z dovolenky pri mori. Kedze som v 25 tt, na slnku sme sa snazili travit chvile iba minimalne, doobeda a potom az poobede. Vacsiu cast som travila pod slnecnikom, ale kedze mame male dieta, nedalo sa mu nevyhnut pri pobyte v mori, na piesku...Opalovala som sa iba vtedy, ked som sa chcela vysusit na slnku, pouzivala som vacsinou tehotensky pas z bavlny aby slnecne luce nedopadali priamo na moje brusko. V najnovsom cisle Mama a ja sa pise, ze tehotna zena by sa nemala opalovat vobec, lebo okrem rizika spalenia je tu aj riziko vplyvu tepla.Vcera som bola v poradni, vsetko je ok, aj ja sa citim v poriadku. Ale predsa len mam otazku, ci a ako vplyva teplo na babatko, ked sa mamicka citi ok....ci mu tym neublizi....
    Velmi pekne dakujem za odpovede:)

    Dobrý deň,
    čo sa týka odberu pupočníkovej krvi, je to investícia do budúcnosti. A ako pri každej investícii, nikto z nás nevie, ako to dopadne. Osobne stále nie som na 100% presvedčený, či odber má zmysel alebo nie, ale na druhej strane, v súboji peniaze verzus zdravie u mňa vždy vyhrá to zdravie. Viem, že sa už pupočníková krv použila aj u darcu ale aj u súrodencov. Preto Vám nemožem jasne odpovedať, či uschovať, alebo nie.
    Čo sa týka opalovania, jedine čo vadí u tehotnej je, že sa može opáliť nesymetricky a možu sa zvýrazniť nepekné tehotenské škvrny. Plodu to určite nevadí, Vaša termoregulácia ho uchráni.