• vysledky merania

    dobry den,

    uz som vam pisala ohladom hranicnych hodnot hlavicky. necitila som pohyby babetka, tak som radsej isla do nemocnice na kontrolu, vsetko bolo ok az na hlavicku- opat, pravu a lavu komoru. chcela by som sa opytat. na sprave od lekara mam napisane:

    prítomná ľahká dilatacia pravej komory, cca do 13mm, ľavá komora 7mm.
    záver: ľahká ventrikulomegália I.dx, plod biom. zodp.

    som v 28 tyzdni, mohli by ste mi prosim vysvetlit co to znamena, pretoze pan doktor hovoril pre mna moc odborne, cize som nic nepochopila, a hlavne ake to moze mat nasledky a ci je dovod na obavy
    Velmi pekne dakujem

    Dobrý deň,
    ľahká asymetria mozgových komor nemusí nič znamenať, potrebné je iba ultrazvukové sledovanie. Ak by sa stav zhoršoval, potom by bolo potrebné vyšetrenie detským neurologom, ale pri Vašich hodnotách nepredpokladám, že by hrozilo niečo vážne.