Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,166 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • zhorsenie

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Milý pán doktor,

  chcela by som sa Vás opýtať na nasledovný problém. Som v 32 tt a od 30tt som pociťovala svrbenie v pošve, zvýšenú sekréciu (o ktorej viem z Vašej poradne, že je v tehotnosti normálna). Snažila som sa preliečiť canestenom, čo však nepomohlo a svrbenie sa posunulo do štádia pálenia, výtok je žltkastý a zapácha. Zašla som sa mojim lekárom, ktorý mi predpísala Klion D. Pravdepodobne je podľa letáku tento liek v treťom trimestri tehotnosti bezpečný, lenže mne sa stav po užití dvoch tabletiek zhoršil - v pošve ma páli omnoho viac ako predtým a mám pocit, že aj svrbenie sa zhoršilo. Môj lekár akurát včera odišiel na dovolenku a tak neviem, či mám v liečbe pokračovať alebo to nechať tak, či je to len preto, že je to začiatok liečby...Mám doma ešte Betadine mydlo a čajovníkový roztok, tabletky Nystavin, no nechcem si liečbu "predpisovať" sama. Mohli by ste mi prosím Vás poradiť. Veľmi pekne Vám ďakujem.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  zrejme sa nejedná o mykozu, ale je zvláštne, že nepomohol ani Klion D, vačšinou na tieto zapáchajúce výtoky pomáha. Ostáva ešte Macmiror complex, je širokospektrálny a mal by zabrať.