• je mozne rozlistit preeklampsiu od hellp syndromu?

    mala som diagnostikovanu preeklampsiu pri prvom tehotenstve, nejde mi vsak do hlavy, preco som mala silne bolesti v nadbrusku, nechut jest, rodila som v 7 mesiaci. Jedna sa mi o dalsie tehotenstvo.

    Dobrý deň,
    Hellp syndrom často nasadá na preeklampsiu.
    Bolesti v nadbrušku však možu byť aj u preeklampsii, lebo pri tom može byť postihnutá aj pečeň. Avšak samozrejme vždy u toho myslíme skor na Hellp syndrom, závisí na laboratornych hodnotách.
    Riziko opakovania preeklampsie alebo Hellp sy. je u Vás vyššie oproti bežnej populácii, stále však máte veľkú šancu na normálny priebeh tehotnosti.