• dusík, calibrum...

    Vážený pán doktor,
    dovoľte, aby som Vám položila zopár otázok, týkajúcich sa tehotenstva. Momentálne som v 23.tt,už od zistenia tehotenstva som začala užívať Calibrum babyplan, neskôr Calibrum mami. Zo začiatku som to užívala presne ako je uvedené, nakoľko mi prvé tri mesiace bývalo nevoľno (avšak nevracala som), nechutilo mi takmer nič jesť, tak som sa snažila vitamíny dopĺňať uvedenými prípravkami. Keďže nevoľnosti ustúpili a ja sa snažím stravovať sa správne (ovocie, zelenina...), mám celkom pocit, že vitamínov mám dosť,namiesto dvoch tabletiek denne si dám jednu, prípadne ak niektorý deň nezjem ovocie, zeleninu...dám si dve. Je to tak správne?alebo mám pokračovať v užívaní doch tabletiek denne, bez ohľadu na to, čo a koľko toho zjem?Niekde som totiž čítala, že nadbytok vitamínov môže urobiť viac škody....
    Moja ďalšia otázka sa týka kožného problému, a to bradaviciam na nohe (zhluk na jednom mieste, cca 1,5 cm veľký). Dvakrát som si to dala vypáliť dusíkom, bude to potrebné ešte opakovať. Nemá dusík žiaden vplyv na tehotenstvo?
    Po ďalšie:v poslednom čase bývam dosť podráždená, zbytočne aj takmer trojročnú dcérku a samozrejme aj na manžela....niekedy stačí troška a už vybuchnem, potom som plačlivá, mám pocit, že nikto nechápe moje pocity...(to je možno otázka na psychológa:)...viem, že stresy, hádky a iné, má vplyv na vývoj bábätka, len by som sa chcela uistiť, že len v tom prípade ak by to bolo na dennom poriadku.....(u mňa sa to prejavuje tak raz za týždeň, možno menej)
    A už moja posledná otázka, sľubujem....snažím sa spať na boku, ale častokrát sa prebudím na chrbte úplne vystretá a vraj to nie je úplne vhodná poloha tehotnej ženy.....
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede:))))Prajem krásny deň.

    Dobrý deň,
    vitamíny sú zbytočné pre normálne sa stravujúcu tehotnú.
    Lokálne vypálenie nemá na tehotnosť vplyv.
    Podráždenie sposobujú gestagény je to normálne a na plod to nemá žiadny vplyv.
    Každá žena v spánku mení polohy a nič sa nedeje.