• vela plod.vody

    dobry den p.doktor písala som vám už o svojom probléme že mi zistili vela plodovej vody a ste mi odpísali že ak je to hraničné tak to nič neznamená. Včera som bola v nemocnici na rizik.ambulancii na podrobnejšie vyšetrenie a tam doktor povedal, že plodovej vody je vela , prietoky su : 0,65, bábo je velké na 33 tt ( ja som v 30+4), váži zhruba 2200 g. Vravel mi že nemusí to znamenať nič ale že môže : infekcia, anomálie - čo som skoro odpadla, nebude to teraz nijako riešiť, mám prísť o tyžden na kontrolu, kde mi urobia znovu sono aj ma vyšetria, či sa mi neotvára krčok. Bielkoviny v moči nemám ( v rannom, ) tlak mám vždy u lekára zvýšený, doma normálny az nizší, a opuchy mám mierne na nohách. Bojím sa či je všetko v poriadku s dieťatkom. Myslíte že hrozí nejake riziko? Dakujem vám za ochotu odpovedať, prajem pekný den.

    Dobrý deň,
    v naprostej vačšine prípadov to neznamená nič.
    Osobne by som navrhol zopakovať test na cukrovku - oGTT, ak je plod niečo vačší a má viac plodovej vody.
    Inak zvýšené množstvo plodovej vody naozaj sposobujú niektér infekcie a anomálie, ale iba v malom percente prípadov.