• 32tt / nepomer - velkost babatka

    Dobry den, chcem Vas poprosit o radu. Som znepokojena, nakolko na poradni pri poslednom tretom skrinningu mi povedal MUDr. ze babatko ma podla kalendara skoro o dva tyzdne menej vyvynute brusko - teda ze je mensie.
    Cim dalej tym viac nad tym premyslam. Povedal ze to nie je take vynimocne, len sa ten rozdiel nesmie zvacsovat a dal mi kontrolu o tyzden. Ale napriek tomu sa obavam. Mozem nejako pomoct tomu aby sa dalo vsetko do normalu ? Moze este brusko dohnat hlavicku v raste ? Moze to byt predzvest niecoho vaznejsieho ? Babetko je inak velmi aktivne, mam pocit ze cez den skoro nespi. Dochadza aj k nepresnoti merani alebo spravny pomer telo / hlavick aby pustit nemal ? Prosim o Vase skusenosti. Dakujem za odpoved, prijemny den !

    Dobrý deň,
    2 týždne je normálna štandardná odchýlka.
    Vy nemožete nič urobiť, ak nefunguje placenta a dieťa bude chudnúť, bude sa musieť skor ukončiť tehotnosť.
    Predpokladám, však že naozaj ide o štandard.