• tehotenstvo a kojenie

    Dobrý deň p. doktor,
    mám doma 3 a pol mesačné bábetko, ktoré som porodila vo februári. Po pôrode som krvácala 4 týždne a od vtedy som ešte nedostala menštruáciu. Dieťatko plne kojím. Môžem napriek tomu znova otehotnieť - teda, ak nemám menštruáciu?? Ako potom zistim, či som tehotná, ak vôbec nemám cyklus? Počula som, že vraj ak žena, ktorá dojčí a potom otehotnie, tak musí prestať dojčiť, lebo že všetky živiny idú do mlieka a nie plodu. Aký je váš názor?? Totiž neviem, či náhodou aj nie som tehotná, a zatiaľ dojčim. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    je normálne, že pri kojení nie je menštruácia, ale otehotnieť sa pri tom dá, riziko je menej ako 2%. Vhodná je antikoncepcia pre kojace ženy.