• Pôrod

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, som teraz v 34 tt., v 32 tt, mi gynekológ povedal, že mám krčok už mäkký, mala som výtok, tak mi dal hneď macmiror, zobral výter, a v 35tt mám prísť.
    Minulý pôrod pred 15 mesiacmi bol v 36tt, lebo som sa otvárala, malý mal 3240g, všetko bolo v poriadku, ale malá má teraz v 32tt, 1900g. Od ktorého týždňa môžem porodiť, aby bolo všetko v poriadku? Zdá sa mi teraz plod malý. Dá sa zabrániť otváraniu skôr? ďakujem, a ostávam s pozdravom, Veronika

    Dobrý deň,
    od 34: týždňa už sú deti pomerne zrelé a nevyžadujú ventilačnú podporu.
    Makký čípok u druhorodičky však ešte neznamená riziko predčasného porodu.