• prekonaná hepatitida

    Dobrý deň, som v 10.týždni tehotenstva a gynekologička mi oznámila z krvných testov, že som vraj prekonala hepatitídu a som vraj prenášačom tohto ochorenia. Nemám ani poňatia kedy som mohla tú hepatitídu prekonať a koľkých ľudí možno aj nakaziť. Prosím Vás, aký to môže mať vplyv na moje bábätko,a celkové tehotenstvo, nemôže sa to preniesť po pôrode na neho? A aké opatrenia sa robia v tomto prípade. Som z toho nešťastná , veď hygienu dodržiavam ako len môžem,a mám strach o maličké. Ďakujem Vám za Vašu odpoveď. Lucia

    Dobrý deň,
    Ak máte pozitívne HBsAg, je vhodné upresniť štádium onemocnenia odberom krvi. Hepatitída B je prenosná krvou a sexuálnym stykom.
    Plod nie je ohrozený, ale po porode dostane očkovanie.