• skracovanie krčka maternice

    Od 24 t.tehotenstva užívam Salbutamol, Isoptin, Magne B6 pre časte tvrdnutie brucha. Bola som aj hospitalizovaná-infuzna liečba.
    Častým tvrdnutím brucha sa mi krčok mater. skratil na 1,5cm. Mam mať kľudový režim a užívať horeuvedené lieky.Teraz som v 27t.tehotenstva.
    Chcem sa opýtať, či kľudový režim znamená len ležať, alebo môžem raz do dňa isť na prechádzku, či neohrozim postupne skracovanie čipku, či to suvisi s pohybom.ďakujem.

    Dobrý deň,
    závisí na dĺžke krčka pri meraní ultrazvukom. Ak je dlhší ako 25 mm tak je riziko predčasného porodu malé a prechádzka je namieste, ak je kratší tak by som doporučil naozaj kľud.