• Zvysene riziko Down Syndromu a tripple testy

    Dobry den v 12+4 tt mi boli robene: Markery používané v prvom trimestri plasma protein A /PAPP-A/ a voľná beta podjednotka HCG /free beta hCG/ v kombinácii s ultrazvukovým markerom tzv. šijovým prejasnením /nuchal translucency /.sijove prerastenie malo hodnoty v 1,45 ..vysledok s kombinaciou krvi mi vysiel negativny, riziko 1:5580

    teraz v 14+5 tt (podla PM, a podla usg sa to lisi len o jeden den 14+4tt ) mi boli robene tripple testy kde hodnoty som mala:
    vek: 29 rokov
    vaha: 92 kg
    hodnota MS-ASP : 12,4 KIU/L , 0,62 MoM
    hodnota uE3 : 0,6 ng/mL , 0,69 MoM
    hodnota total hcg: 35,4 kiu/L , 1,03 Mom

    vysledok :skrining negativny
    riziko down:1: 380 (v terminu)
    poznamky: vysledky riziko M. down je vyssi nez riziko pouze vzhledem k veku matky (1:970

    skusala som najst hodnoty normalnu ale velmi som nevygooglila, robili mi to v 14+3 tt , nasla som ze by sa mali robit tie tripple testy v 16 tt.
    Pan doktor, nerobili mi to velmi skoro?
    tiez ma trapi, ze dr mi to cervenou farbou pociarkkla to riziko a posiela ma za doktorom specialistom (p.Dankovcikom v KE) aby ma vysetril. velmi ma vylakali tieto testy a nakolko pan doktor je terz odcestovany, tak si musim pockat 2 tyzdne.

    prosim o Vas nazor..a komentar k hodnotam AFP, uE3 a hCG

    velmi pekne dakujem.

    Dobrý deň,
    hodnoty normálu neexistujú, vždy ide o vypočítané riziko.
    Riziko máte hraničné, medzi 1:100 až 1:1000, vhodné je ultrazvukové vyšetrenie na vylúčenie tzv. Minor markerov pomocou ultrazvuku.