• tehotenstvo a antihistaminika

    dobry den :)

    chcela by som sa opytat na vas nazor ohladom uzivania antihistaminik pocas tehotenstva. momentalne som v 35. tyzdni tehotenstva. je zatial bezproblemove az na moju silnu sennu nadchu...v 26. tyzdni som dostala velmi silny kasel sposobeny alergiou, nekaslala som v podstate len pocas tvrdeho spanku. trval dva tyzdne a pomohli mi az kvapky zyrtec, uzila som ich dvakrat. v case ked kasel skoncil som bola v poradni, kde moja doktorka zistila, ze z predosleho CI0 mam az CI 5. nariadila mi prisny kludovy rezim atd. vsetky vysledky z odberov som mala v poriadku, po 2 tyzdnoch som mala CI4, takze sme spolu skonstatovali, ze to bolo s najvacsou pravdepodobnostou sposobene tym kaslom. odvtedy ziadne problemy nemam, CI mam stale 4. na radu alergologa som zacala v 32. tyzdni denne uzivat Xyzal. alergolog ma ubezpecoval niekolkokrat, ze to babatku nijak neuskodi, takisto mi uzivanie schvalila aj moja lekarka, ale aj tak ma obcas prepadne panicky strach, ci to babatku nemoze nejak ublizit...
    dakujem za vas nazor

    Dobrý deň,
    antihistaminiká sú bezpečné. Mne sa páči ako sa Vám zlepšil cervikálny index :), s tým som sa ešte nestretol.
    Nestresujte sa, ste v 35. týždni, plod donosíte.