• utz, krcok

    dobry den pan doktor, som 22+3tt, buduci tyzden som objednana na 3D/4D utz a zaroven jeden den pred tym idem na poradnu k svojmu gynekologovi. on mi robi utz na kazdej poradni a preto by som sa chcela spytat, ci je utz vysetrenie den za dnom pre babätko nebezpecne.
    moja druha otazka sa tyka krcka maternice. minuly tyzden mi gynekolog robil vaginalne vysetrenie a namerali hmatatelnu cast krcku 2,5 cm, s poznamkou "mäkky". utz vysetrenim bola dlzka celeho krcka 4,2cm. chcela by som sa spytat, ci mäkky krcok predstavuje nejake riziko, napriklad predcasne otvaranie sa.
    za odpoved vopred dakujem.

    Dobrý deň,
    ultrazvuk je indikované vyšetrenie a nemalo by sa robiť vždy, ale nedokázalo sa, že je škodlivé.

    Makký krčok nepredstavuje riziko ak sa neskracuje.