Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,946 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • seknutie v krizoch

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobrý den chcem sa spýtat,som v 34tt a mam bolest krížoch ktora mi vystreluje do lavej nohy a obmedzuje ma to v chodzi a dost to bolí..bola som u svojej lekarky a ta mi povedala že musim pockat do porodu a predpisala mi vitamín B6.ale ja si neviem predstavit ako budem fungovat este 6 týžnov do porodu.možete mi poradit co mam robit mam sa zajst za neurologom?Za odpoved dakujem...

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  neurológ Vám naozaj nepomože, zrejme hlavička tlačí na nervové zakončenia, okrem toho v tehotnosti sa mení celá konfigurácia panvy. Doporučujem kľudový režim, zvážiť sa dá rehabilitačná masáž, ale veľký efekt nečakajte.

Podobné otázky

 • Dve otázky

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň.
  Momentálne som v 15 tt, mám 37 rokov. Čakám tretie dieťatko.
  Moja prvá otázka: Seklo ma v krížoch. Nechcem brať analgetiká, ale nejako tento stav riešiť musím. Kamarátka, fyzioterapeutka, mi poradila zopár cvikov, ale veľmi to nezaberá. Druhé dieťatko mám len dvojročné, teba ho zdvíhať do postieľky, do stoličky, do vane... Môže tento stav spôsobovať hormón relaxín? Čo mi môže pomôcť a zároveň to neuškodí bábätku?
  Moja druhá otázka: Môj druhý pôrod bol vedený sekciou, kôli priečnej polohe a kôli zaostávaniu v raste. Bolo to v januári 2009. Môžem mať tretí pôrod vedený vaginálne, ak sa nevyskytnú žiadne komplikácie? Mám nadváhu, momentálne mám asi 90 kg, môže to byť považované za kontraindikáciu vaginálneho pôrodu?
  Ďakujem za odpovede a prajem pekný deň.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  bbežné analgetiká typu paralen a guajacuran sú bezpečné. Seknutie v krížoch je krč svalstva s relaxínom to nemá nič spoločné.
  Ak sa nevyskytnú komplikácie možete rodiť spontáne, pre obézne ženy je naopak cisársky rez omnoho nebezpečnejší.