• Anémia

    Dobrý deň, mám 29 rokov a asi od 15-16 rokov mám zdiagnostikovanú anémiu. Beriem preparáty železa a vitamíny, a výsledky sú ako tak v poriadku (na dolnej hranici normy), avšak teraz v tehotenstve sa moja anémia výrazne prehĺbila. Som v 29 tt. a a mám hemoglobín len 89. Veľmi sa obávam aby to nepoškodilo bábätko. So zdravou životosprávou to asi "až preháňam" ale cítim sa hrozne unavená a zadýcham sa už po pár schodoch. Moj váhový prírastok je zatiaľ 3 kg. Pán doktor, prosím môže to ovplyvniť moje bábo a čo mám robiť aby som ho šťastlivo donosila a porodila, vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    strašne doležité je, aby Vám zistili príčinu anémie a liečili podľa príčiny. Ak máte poruchu vstrebávania železa, je možné podať železo aj priamo do žily, preparát Venofer.
    Vhodné je dokladné hematologické vyšetrenie a liečba, nízky hemoglobín može byť pre plod nebezpečný.