• nepriechodný vajíčkovod

    Dobrý deň. Poradíte mi prosím Vás? Prekonala som 2 mimomaternicové tehotenstvá, z toto druhé po absolvovaní IVF. Pri prvom tehotenstve mi vzali iba časť vajíčkovodu a pri druhom už celý, nakoľko sa obidve embrya zasekli v kýpti vajíčkovodu.Takže 2x som bola tehotná na tej iste strane. Pri prvom zákroku mi oznámili, že druhý vajíčkovod je beznádejne zrastený a odporučili ma na IVF, a pri druhom mimomaternicovom tehotenstve, keď som si chcela dať vybrať aj tento ,,nefunkčný,,vajíčkovod mi oznámili, že je zdravý a čistý. Laparoskopicky mi však priechodnosť pri zákroku nezisťovali. Mám žiadať o ďaľší laparoskopický zákrok na zistenie priechodnosti? Mám 37 rokov a 8 rokov sa nám nedarí otehotnieť...Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že u Vás je IVF jediná šanca, ak sa nedarí 8 rokov.
    Miesto laparoskopie sa dá posúdiť stav vajcovodu aj kontrastým roentgenom maternice.