Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
  • špinenie po ovulácii

    , Autor: Registrovaný používateľ

    Dobrý deň pán Doktor, chcela by som sa opýtať, čo mohlo spôsobiť, že som tento mesiac dostala špinenie hneď na 14 deň cyklu po ovulácii. Problémy so spottingom mám už dlhodobejšie, môj gynekológ mi už v minulosti predpísal Duphaston, ale liečba nezaberala, vždy mám 5 dní pred menzes spotting. Odmietla som užívať Duphaston, ale teraz, keď som po dvoch abortoch (posledný bol pred pol rokom) som ho začala užívať znova- druhý mesiac. Užívam aj Anopirin 50mg kvôli syndrómu lepivých doštičiek. Mohol spôsobiť Duphaston tento skorý spotting?? Dosť, že som mala 5 dní pred menzes, nepotrebujem ho mať ešte skôr...:o) Momentálne som 19 deň cyklu.

    Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

    Dobrý deň,
    duphaston by ten spotting nemal sposobovať, práve naopak, mal by sliznicu držať. Skor, či sa nejedná o účinok Anopyrinu, ten sposobuje krvácivé stavy. Okrem toho to nemusí byť hormonálna príčina, aj zápal, či myom sposobuje nepravideľné krvácanie.