• PCO a ovulacia??????????

    dobrý den pán doktor ja mam na Vás pár otázok tykajuc sa môjmu problemu----chceme s manželom dieťa skúšame to 3 roky ale nedari sa nám bolo mi povedane že mam PCO a vraj neovulujem?????čitala som veľa o PCO takže cukrovku nemam ani štitnu žľazu len mam nadvahu mam 60kg a vyška 154 vraj musim schudnuť tak som si zakupilôa vibra tone to je stroj ktory odburava tuk a chudne sa ale teraz neviem mam to použivať??????????

    Moja druha otázka::::::ked som brala tabletky asi pre dvoma mesiacmi glostybekyt mala sa ovulaciu neskôr som dostala menštruaciu a už ťaham treti mesiac urobila som si test bol negativny a začala som pociťovať krče raz slabšie inokedy silnejšie,,,,mala som jeden den taky že som špinila a netrvalo to anii pol dna a prestalo to,,,,chcem sa spytať veľmi dôležitu otázku neviem či ma pochopite čo tym chcem piovedať ale pokúsim sa ak schudne a podari sa mi to možem aj bez tabletkoch mať ovulaciu ale jedno nechapem možem ale aj nemusim mať ovulaciu ked sa mi podari schudnuť a ovulacia može jeden mesiac byť ale na druhy mesiac už nie?????môže sa to stáť
    ..čitala som že ak ma niekto PCO tak treba hormonalnu liečbu ??????je ten syndrom veľmi vážny či sa to da vyliečiť možno aj chudnutim????????dufam že som nenapisala hluposť len som napisala to čo som chcela vedieť možno niejke to zrozumitelne ak ano vopred sa ospravdlnujem dakujem a dovidenia

    Dobrý deň,
    áno určite musíte schudnúť, nadváha vedie k vyšším hladinám inzulínu, ktorá bráni ovulácii. Najlepšie sa chudne úpravou jedálneho lístka a pohybom. Ovulácia by potom mohla začať, ale nemusí byť pravideľná. Okrem toho dá sa pomocť aj gestagénami na druhú fázu cyklu.