• bolesti v podbrusku

    Dobry den, rada by som pocula Vas nazor na moj problem. Antikoncepciu som vysadila v septembri 2009, pocas tejto doby sme nechali volny priebeh otehotneniu. Pri poslednej lekarskej prehliadke boli vsetky vysetrenia v poriadku,bol iba minimalny naznak polycystickych vajecnikov, primerane veku (29) co by vraj podla lekara nemalo branit otehotneniu. Pocas poslednych 3 mesiacov som zacala pouzivat ovulacne testy, sledovat hlien a teplotu vsetko nasvedcuje tomu ze ovulacia prebhene a cyklus mam pravidelny 28-30 dni. Jedna vec ma vsak znepokojuje a to ze zhruba 5-6 den po ovulacii citim ostru bolest v podbrusku, ktora trva asi jeden den a zopakuje sa cca.10-12 den po ovulacii a na cca.16 den pride k pravidelnemu krvacaniu. Daju sa povazovat tieto bolesti za normalne a suvisiace s cyklom a vekom? Moze to znamenat problem suvisiaci s otehotnenim? Myslite si, ze by sme mali podstupit podrobnejsie vysetrenia alebo nadalej nechat situacii volny priebeh? Dakujem Vam za odpoved.

    Dobrý deň,
    naozaj si neviem popisovanú bolesť nijako vysvetliť. Čo sa týka vyšetrení, do dvoch rokov žiadna liečba nezvyšuje šancu na otehotnenie.
    Dodržujte zdravý životný štýl, pravideľne majte sexuálny styk, ak nebudete do marca úspešní, navštívte poradňu pre neplodné páry.