• Treba sa znepokojovat?

    Dobry den, pan doktor,

    v novembri 2007 som prekonala zamlknuty potrat v 8 tyzdni, potom znova to iste v maji 2008 v 10 tyzdni. Po genetickom a hematologickom vysetreni mi bola stanovena diagnoza poruchy zrazanlivosti krvi. Takze som poucena, ze pri dalsom tehotenstve budem musiet brat injekcie nizkomolek. heparinu. Dovtedy mam brat tabletky podobne aspirinu, tu v Nemecku sa to vola a s s 50, ktore beriem. Pan doktor, pokusame sa znova o babatko od januara tohto roku a doteraz sa to nepodarilo. Pri prvych dvoch pokusoch, ktore dopadli tak smutne sa nam to podarilo hned, vzdy v prvy mesiac snazenia. Od vtedy som znova nabrala odvahu, ale nejako k nam teraz babatko prist nechce. Naozaj sa na to extremne nesustredime, s manzelom sme spolu s radostou pocas celeho mesiaca a o nieco viac v plodne dni, ktore pravdepodobne mam, bola som v juni na prehliadke, kde mi aj pan doktor povedal, ze ovulacia prebehla a myslim, ze ju aj citim, pretoze ma kazdy mesiac okolo 12 dna pobolieva v podbrusku. Okrem ineho mam znizenu funkciu stitnej zlazy, endokrinologicka mi nasadila thyroxin 75, takze ju mam sledovanu. Nadvahu nemame, nefajcime, hybeme sa. Priznam sa, ze sa nechcem nejako znepokojovat a podstupovat vysetrenia, ktore by nas nervovali, ale mala obava vo mne predsa len trosku drieme, pretoze nerozumiem, preco sa teraz nedari, ked predtym to bolo az neskutocne rychlo.A to nas asi ´rozmaznalo´. Na vysetrenia by som chcela ist az ak by sa to nepodarilo do buduceho leta. Co by ste mi poradili vy? Mali by sme nieco podniknut uz skor. Ja mam 32 rokov a manzel 36. Velmi pekne Vam dakujem za nazor a odporucanie.
    Kerstin

    Dobrý deň,
    nič iné by som neproadil, iba aby ste sa ďalej normálne snažili, nevidím dovod, prečo by sa to v blízkej dobe nemalo podariť. Doležitá je tá hematologická liečba.