Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
17,431 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • ružový výtok

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň p. doktor, s priateľom sa snažíme o bábätko. Dňa 16.-17.7. mi prebehla ovulácia. 20. 7. som mala výtok, ktorý bol ťahavého charakteru. To všetko by bolo podľa mňa v poriadku. Ale 27. 7. som mala výtok, ktorý bol do ružova. Trval len jeden deň. Čo to môže byť? Čo sa so mnou deje? Môže sa jednať o uhniezďovanie vajíčka? Menštruáciu by som mala dostať až koncom týždňa, príp. neskôr. Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nič sa nedeje iba sa príliš pozorujete, takýto ružový výtok pred menštruáciou býva. Ak sa budete takto presne sledovať, ste na najlepšej ceste k psychogénnej neplodnosti.

Podobné otázky

 • clostilbegyt

  , Autor: Registrovaný používateľ

  dobry den, mam k vam otazku, pytala som sa Vas minule, ze hned po menstruacii som dostala svrbenie, tak som si kupila v lekarni canesten tabletu a hned na druhy den som mala ruzovy vytok, spinila som take 4 dni, poradili ste mi aby som si urobila teh.test, test bol negativny, bola som u lekarat na 10 den a zistil, ze nemam ovulaciu, tak mi predpisala clostilbegyt,
  nechapem, lebo ja ovulaciu medzi 12-16 dnom citim, mavam pichanie aj ten číri vytok
  mohla som mat ovulaciu v tedy ked som mala ruzovy vytok?
  clostilbegyt mam brat na 5 den MS? ma to vyznam? co ked ovulacia nastane skor a zbytocne budem brat hormony
  mozem mat dvojcata?

  dakujem velmi pekne za nejaku radu, ste velmi zlaty

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  toto mi príde ako naprostý nezmysel.
  Ak sa Vám nedarí viac ako rok otehotnieť (pri pravideľnom pohlavnom styku bez ochrany) potom je potrebné najprv dokladné vyšetrenie (aj endokrinologické). Len tak dáva´t clostyrbegyt nie je vhodné.

 • Nebolestivá menštruácia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, vyše roka sa snažíme o bábatko. Hormonálny profil mám v poriadku /partner tiez ok/, USG tiez v poriadku, ovuláciu podľa ovulačnýh testov mám, menštruáciu pravidelnú. /ľavý vaječník nemám,ale pravý je riadne funkčný, aj ked na priechodnosť vajíčkovodu vyšetrenie robené nebolo/. Otázka ale znie: doteraz som mala menštruáciu pravidelne, dosť silnú a bolestivú. Posledný cyklus bola tiež na 28 deň, ale asi 5 dní pred som už špinila. Najprv slabo svetlo ružový výtok, ktorý zosilnel až na 28 deň prešiel do dosť silného krvácania, ktoré trvalo 4 dni. Po tomto menštruácia skončila. Čo ma ale zarazilo bolo, že som nemala žiadne bolesti ako stále doteraz, len prsníky strašne boleli a boli naliate. Tehotenský test vyšiel negatívne. Čo mohlo túto zmenu spôsobiť? Viem, že niektoré ženy prvé mesiace riadne menštruujú, tak som na pochybách. Ďakujem za odpoved.