Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,037 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • nedarí sa bábätko

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Milý pán doktor,
  mám 38 rokov a nedarí sa nám s bábätkom. 1x som mala interupciu, 1x spontánny potrat na 4,5 mesiacov. Absolvovala som vlani IVF, po mesiaci som potratila, teraz v júni som prešla prípravou na ďalšie IVF, po zákroku mi doktor povedal, že som mala krásne veľké folikuly, ale prázdne. Už som absolvovala hysteroskopiu, vajíčkovody mám v poriadku, všelijaké krvné vyšetrenia sú všetky v poriadku. Poraďte mi prosím, keď ste písali, že clostylbegyt veľmi nepomôže, čo by mi mal doktor nasadiť?? Môj gynekolog ma posiela ešte na jedno krvné vyšetrenie do Brna, lebo u nás sa to nerobí, a potom mi chce nasadiť clostylbegyt, ak to vyšetrenie zase nič neodhalí. Genetické testy ukázali, že som HETEROZYGOT. Neviem, čo robiť, ďalšie IVF už nebudem absolvovať. Všetko je negatívne a predsa je nejaký problém, poraďte mi prosím, čo robiť, ďakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete čo ho ste heterozygot - ak Leidenskej mutácie, potrebné je hematologické vyšetrenie.
  Inak Vám neviem poradiť, neplodnosť je komplexný problém, ktorý sa nedá riešiť takto cez internet. Riaďte sa radami lekára v IVF centre. Predpokladám, že partner bol vyšetrený a je v poriadku.