Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,200 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • cysty a tehotenstvo

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobry den
  Mám 25 a s partnerom sa pokusame o babo. V aprili som prestala brat antikoncepcie. V auguste mi neprisli krámi tak som sla zaciatkom septembra k lekárovi. On mi povedal ze si mám urobit test a ze sa már vrátit ak nie som tehotá a menst. mi nepríde. Sla som naspet a zistil, ze mám v obidvoch vajecnikoch cysty a vela malych. On vravel aby som mala zacat zas antikoncepcie, ale ja som nechcela. Predpísal mi DUPHASTON.A mala som sa vratit po 3 mesiacoch, ale bala som sa ze budem nutena zas brat antikoncepcie. Priatel k lekarovi nechce ist . A zatial ma lekár nevysetrí.Menstruácia mi doteraz pri brani NATURAL FACTORS FEM+ FORMULA ktorú mi poradili prisla. No mesiac som si ho nedala a menstuácia mi neprisla uz 2 mesiac. Pítala som sa od neho ci sa dá s timito cystamy otehotniet a vravel ze ano ale pomali uz 1 rok ze este nic.A aj to som sa tytala ci tieto cysty dakedy zmyznú a povedal ze nie. Tak po pár rokoch ich tam budem mat kolko. Prosim poradte mi co mam robyt lebo uz naozaj neviem ci sa dá s cystami otehotniet alebo nie. Dopredu dakujem

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  ak máte nadváhu, musíte schudnúsť, je to najčastejšia príčina polycystických vaječníkov. Vhodná je liečba Duphastonom na druhú fázu cyklu a vyšetgrenie partnera.